Hlavní navigace

Facebook je pro mnoho Britů důležitější než splachovací záchod

Sdílet

Jakub Kuneš 16. 9. 2011

Studie, kterou nedávno provedlo londýnské Muzeum vědy (Science Museum), přinesla opravdu kuriózní výsledky. Tento výzkum byl součástí programu „Water Wars: Fight The Food Crisis“ (Válka o vodu: Bojujme s potravinovou krizí), který měl za cíl poukázat na pohodlnost lidí v Evropě a upozornit na to, že zatímco v některých částech světa chybí i základní prostředky pro život, západní konzumní společnost je bere jako samozřejmé a tedy i méně důležité.

Čtěte také: Facebook nastolil novou politiku. Nyní lze sledovat kohokoliv, nejen přátele

V žebříčku životně důležitých věcí se na pátém místě umístila sociální síť Facebook. Až za ní se v žebříčku objevil splachovací záchod či čerstvá zelenina a ovoce. Manažerka projektu, Sarah Richardson, výsledky označila jako šílené. Průzkumu se prý zúčastnilo nad tři tisíce respondentů, kteří považují sluneční světlo za největší prioritu. Na druhém místě se objevilo připojení k internetu a na třetím pitná voda. „Britové jsou posedlí počasím a tak není divu, že slunce bylo vyhodnoceno jako životně nejdůležitější věc. Ostatní výsledky už ale nezavdávají důvod k optimismu,“ dodala Sarah Richardson.

Nejen další zajímavosti, ale také nejrůznější konspirační teorie a záhady ze světa vědy a techniky odhalíte na spřízněném magazínu ProcProto.cz.

 

Zdroj: DailyMail & ProcProto.cz

Našli jste v článku chybu?