Hlavní navigace

Facebook dosáhl mety 250 miliónů uživatelů

Sdílet

Adam Šoltys 16. 7. 2009

Facebook během tří měsíců získal 50 miliónů nových uživatelů


Jsou to teprve tři měsíce, kdy Facebook oznámil uvítání 200-miliontého uživatele. Raketový růst společenské (nebo chcete-li sociální) sítě však nadále zrychluje a za pouhých 13 týdnů se zvedl počet jejích uživatelů o neuvěřitelných 50 miliónů. Za tímto číslem však stojí překvapivě spíše starší lidé, které začalo využívání společenské sítě lákat hlavně v posledním půl roce; od začátku letošního roku stoupl jejich počet o více jak 500%.

 

Zřejmě nikdo nedokáže nyní odhadnout, jak dlouho bude tak rychlý růst počtu uživatelů pokračovat. Již dříve se Facebooku předpovídala velká budoucnost, ale zřejmě nikdo ji neočekával až tak velkou a tak brzkou. Ještě v roce 2007 se nacházel Facebook daleko za tehdy nejoblíbenější společenskou sítí MySpace. Dnes by provozovatelé této  sítě byli šťastní za polovinu uživatelů Facebooku.

 

Překročení další mety využil mladičký Mark Zuckerberg, zakladatel a CEO společenské sítě Facebook, k oslavnému prohlášení a poděkování uživatelům. Jeho plné znění můžete najít na oficiálním blogu Facebooku.

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).