Hlavní navigace

Facebook by měl 12. srpna pokořit hranici miliardy uživatelů

18. 1. 2012

Sdílet

Na konferenci F8 v září minulého roku Facebook uvedl, že má již přes osm set milionů uživatelů. A nyní oznámila analytická společnost iCrossing, jež sleduje různé trendy, že podle jejích odhadů Facebook dosáhne jedné miliardy v srpnu tohoto roku - konkrétně 12. srpna. I když se růst Facebooku ve vyspělých zemích, jako jsou Spojené státy nebo Velká Británie, zpomalil, na rozvojových trzích je tomu zcela jinak. Za posledních devět měsíců údajně přibylo třeba 14 milionů uživatelů Facebooku v Indii a dalších sedm milionů v Brazílii.

Pro srovnání, s miliardou uživatelů by se Facebook stal třetí nejlidnatější zemí na světě za Čínou a Indií, přičemž by měl třikrát tak velkou populaci, jakou mají Spojené státy americké. McDonaldu trvalo deset let, než prodal burgr s magickým číslem jedna miliarda, Facebooku by se však mělo povést nashromáždění jedné miliardy uživatelů pouze za osm let.

Facebook má v současné době hodnotu 17,5 miliardy dolarů, a pokud bychom počítali, že má 800 milionů uživatelů, má jeden uživatel pro Marka Zuckerberga cenu okolo 22 dolarů. Jestliže se vyplní předpovědi iConsulting, dalších 200 milionů uživatelů zvětší hodnotu společnosti o čtyři miliardy dolarů. Konkurenční sociální síť, Google+, by měla do konce tohoto roku mít 400 milionů uživatelů. Není to sice miliarda, na 18 měsíců starý projekt to však není vůbec špatné.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).