Hlavní navigace

Externí disk od Verbatimu v neonových barvách

Sdílet

Čestmír Žák 15. 1. 2011

Společnost Verbatim oznámila, že přenosný pevný disk s rozhraním USB 3.0 a kapacitou až 1 TB je nyní k dostání v šesti neonových barvách - od karibské modře až po jasně růžovou. Přenosný disk USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go s rozměry 127 x 82 x 20 mm umožňuje každodenní ukládání či přenášení například pracovních dat. Jednokabelová konektivita zajišťuje jak přenos dat, tak i napájení disku, čímž eliminuje potřebu samostatného napájecího adaptéru. Produkt je dodáván se záruční lhůtou 24 měsíců.

Součástí produktu jsou také dva softwarové balíčky. První z nich, Nero BackItUp and Burn Essentials, kombinuje tři  funkce najednou: pravidelné zálohování veškerých souborů a adresářů, vypalování fotografií, videonahrávek nebo jiného digitálního obsahu na CD, DVD a Blu-ray nosiče a dále pak obnovu poškozených souborů prostřednictvím Nero RescueAgent. Druhý softwarový balíček, GREEN BUTTON, snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost disku Verbatim Store `n` Go tím, že jej po zvoleném časovém intervalu nebo po manuálním kliknutí na ikonu GREEN BUTTON automaticky uvede do úsporného režimu.

Přenosný disk Verbatim USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go je již k dostání v obchodech za doporučenou cenu 2179 Kč (500 GB), resp. 2899 Kč (1 TB).

Vlastnosti:

•    Rozhraní USB 3.0 SuperSpeed s přenosovou rychlostí až 4,8 Gbit/s – 10x rychlejší oproti USB 2.0
•    Úložná kapacita 500 GB nebo 1 TB
•    Nové pestré barvy: eukalyptově zelená, jasně růžová, karibsky modrá, slunečně žlutá, lávově oranžová a fialová
•    Software GREEN BUTTON pro úsporu energie
•    Zálohovací a vypalovací software Nero BackItUp & Burn Essentials
•    Zpětná kompatibilita s hostitelským zařízením typu USB 2.0
•    Kompatibilita s Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.1, Linux (Kernel 2.6.31) a vyšší

Našli jste v článku chybu?