Hlavní navigace

Eset vydal RC verzi bezpečnostního řešení pro zařízení s OS Android

Sdílet

Redakce 13. 8. 2011

ESET již nabízí produkty pro operační systémy Windows Mobile a Symbian, RC verze určená pro mobilní telefony s Androidem je k dispozici volně ke stažení z webových stránek společnosti. Produkt podle svých autorů chrání před bezpečnostními hrozbami, nevyžádanými hovory i ztrátou dat v případě odcizení či krádeže telefonu.

Dle nedávno zveřejněného odhadu společnosti Gartner se letos prodá až 468 milionů chytrých telefonů. Android se dle předpokladu Gartneru stane světově nejrozšířenějším mobilním operačním systémem – v roce 2012 by měl pokrýt 49 % trhu s chytrými telefony. Produkt ESET Mobile Security je tak spolu s novým přírůstkem ve verzi pro Android schopen před hrozbami chránit více než 60 % uživatelů chytrých telefonů.

„Android je na smartphonech stále oblíbenější. Popularita mezi uživateli jde ovšem ruku v ruce s oblibou mezi kyberzločinci,“ tvrdí Miroslav Majtáz, produktový manažer ESET Mobile Security. „ESET Mobile Security pro Android RC přináší oproti BETA verzi několik vylepšení, například upravený antispam,“dodává Majtáz.

Vylepšené funkce EMS pro Android, RC verze

•    Důvěryhodný přítel – v případě, že je do telefonu vložena neověřená SIM karta, telefon odešle varovnou SMS na předem určené telefonní číslo. V případě potřeby dokáže spolehlivý známý daného uživatele rovněž na dálku resetovat zapomenuté uživatelské heslo

•    Vylepšený antispam – program nově filtruje nevyžádané hovory se skrytou identitou volajícího (tzv. CLIR – Calling Line Identification Restriction)

 

Pokračování článku uvádějící klíčové funkce a výhody RC verze ESET Mobile Security pro Android naleznete na sesterském magazínu CIO Business World.

Našli jste v článku chybu?