Hlavní navigace

ESET vstoupí do roku 2011 s novým vedením v čele s Richardem Markem

Sdílet

Martin Rippl 31. 12. 2010

Novým generálním ředitelem se stane další ze spolumajitelů společnosti, Richard Marko, který doposud zastával funkci technologického ředitele. "Od úplného začátku podnikání se soustředíme na výzkum a vývoj kvalitní technologie a v této linii chci pokračovat i v nové funkci," uvádí Marko v tiskové zprávě.

"Tento krok je součástí reorganizace společnosti ESET. Nynější vlastníci s výjimkou Richarda Marka sice odcházejí z výkonného managementu, samotné vlastnické struktury se však tato změna nedotkne," říká odstupující generální ředitel Miroslav Trnka, který se letos v žebříčku nejinovativnějších IT manažerů umístil na 4. místě. "ESET neopouštím úplně, stále zůstávám členem správní rady, takže budu mít vliv na strategická rozhodnutí o budoucnosti firmy," dodává.

Změny se dotknou i dalších manažerských postů. Novým ředitelem pro výzkum se po Marošovi Grundovi stane Juraj Malcho a severoamerickou pobočku ESET v San Diegu po Antonovi Zajacovi povede Andrew Lee. Nově vytvořenou pozici ředitele pro globální obchod a marketing obsadí Ignacio Sbampato, který dosud působil jako ředitel latinskoamerické pobočky v Buenos Aires. Na post finančního ředitele, který patřil Rudolfu Hrubému, nově usedne Milan Masaryk. Richarda Marka pak ve funkci technologického ředitele vystřídá Pavol Luka.

Na profily nových členů ve vedení ESETu se můžete podívat na sesterském magazínu ChannelWorld.

Našli jste v článku chybu?