Hlavní navigace

Eset shrnul červencové hrozby malware. Ve světě vede INF/Autorun, v Evropě HTML/ScrInject.B

22. 8. 2012

Sdílet

V červenci byl už třetí měsíc v řadě celosvětově nejrozšířenější počítačovou hrozbou INF/Autorun s globální mírou infekce 5,46 %, v Evropě pak obsadil druhou pozici s 3,72 %. Na druhé příčce ve světě se umístila hrozba HTML/ScrInject.B s podílem 3,37 %, která zároveň dominovala evropskému žebříčku s celkovým podílem 4,50 %. Škodlivý kód Win32/Conficker zaujal globálně třetí místo s 3,29% podílem, zatímco malware HTML/Iframe.B (3,52 %) obsadil tuto pozici v Evropě. Pravidelné statistiky počítačových hrozeb společnosti Eset jsou založeny na Eset Live Grid, technologii na bázi cloudu pro vyhodnocování počítačových hrozeb, která využívá relevantní data o malware od uživatelů řešení Eset z celého světa.

INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívající jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média (nejčastěji USB flash disku) k počítači s operačním systémem Windows. HTML/ScrInject.B je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu. Hrozba Win32/Conficker je síťový červ, který se šíří využitím zranitelnosti operačního systému Windows. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (červenec 2012)

eset celosvetove

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (červenec 2012)

eset evropa

 

Systém Eset Live Grid je řešení společnosti Eset využívající shromažďování dat přes cloud od uživatelů řešení Eset z celého světa. Tento neustálý přísun informací poskytuje specialistům Eset Malware Lab přesný obraz v reálném čase o povaze a rozsahu infiltrací virů na celém světě. Díky pečlivé analýze hrozeb, útočných vektorů a vzorců může společnost Eset jemně vyladit veškeré aktualizace heuristické analýzy a virových vzorků a chránit tak uživatele proti hrozbám, které se teprve vyskytnou.

 

Zdroj: TZ Eset

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).