Hlavní navigace

Ericsson: čtvrtina uživatelů wearables je nespokojena

Sdílet

Pavel Kreuziger 8. 6. 2016

K dalším výsledkům průzkumu dále patří, asi 10 procent všech dotázaných své chytré zařízení odložilo a již jej nepoužívá, z toho třetina do dvou týdnů od zakoupení. Online průzkumu se zúčastnilo 5 000 uživatelů smartphonů mezi 15 a 65 lety ve Spojených státech a čtyřech dalších zemích. Polovina respondentů byli zároveň majitelé wearables.

Z těch, kteří své zařízení odložili, řeklo 21 %, že wearables mají příliš omezenou funkcionalitu, kladou příliš velký důraz na fitness a zdravotní aplikace a příliš malý důraz na aplikace zvyšující jejich bezpečnost nebo provádějící jiné funkce.

23 procent dotázaných řeklo, že chtějí smartwatch a zařízení, která mají samostatné připojení k bezdrátovým sítím a není třeba je za tímto účelem přes Bluetooth párovat s telefonem. Devět procent se svých nositelných přístrojů vzdalo kvůli nepřesným datům a osm procent kvůli příliš rychle se vybíjející baterii.

Výše uvedená zjištění jsou podle Ericssonu indikátorem toho, na co by se výrobci wearables měli do budoucna zaměřit. Apple Watch příští generace, které by mohly být představeny příští týden na vývojářské konferenci Applu, mají údajně disponovat rychlejším procesorem a možností připojení k mobilní síti. Tuto funkcionalitu již mají i některé chytré hodinky od Samsungu, třeba Gear S2.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?