Hlavní navigace

eReading společně s vydáním nové e-čtečky spouští distribuci periodik

Sdílet

Redakce 27. 7. 2012

Čtečka eReading.cz Second edition

Čtečka bude již tradičně provázána s portálem eReading.cz, ze kterého si čtenáři mohou automaticky zasílat všechen obsah automaticky a bezdrátově. Majitel čtečky eReading.cz již tedy nemusí čelit potížím s nekompatibilitou či propojováním s PC. „Poskytujeme českému čtenáři nejpohodlnější přístup k českému obsahu“ vysvětluje směřování čtečky Martin Lipert, spoluzakladatel portálu eReading.cz. Čtečka umožní i nahrávání vlastních souborů v mnoha formátech, především pak v celosvětových standardech ePub a PDF.

Čtečka se stane jednou z nejdostupnějších na trhu se širokou podporou zákaznických služeb, její základní cena bude již 2 995 Kč s DPH a hlavním distribučním partnerem se stane portál Kasa.cz. Ke čtečce jsou dostupná ochranná pouzdra v pěti barevných provedeních (červená, černá, zelená, fialová, béžová) za 399 Kč s DPH.

eReading

Aktuální zpravodajství ve vaší čtečce

S novou generací čtečky se také spustí služba „Periodika do čtečky". Čtečka bude přímo zprostředkovávat vždy aktuální zpravodajství podle vlastního výběru. „Aktuálnost zpráv zaručí nově vytvořená technologie, která bude generovat vždy ten nejnovější dostupný obsah pro každou čtečku individuálně v momentu jejího připojení k internetu," zdůrazňuje Martin Lipert.

Mezi dostupnými periodiky jsou Deník Insider, Literární noviny, Mediář.cz, E15, Česká pozice, ČTK, Kinobox.cz, Hokej.cz a další.

 

DRM na ústupu

Portál eReading.cz ze svého portfolia téměř vyřadil ochranu e-knih Adobe DRM, a nyní je tak 98 % katalogu (resp. přes 2000 e-knih) bez DRM ochrany (s výjimkou nakladatelství Grada). „Domníváme se, že v podmínkách světového trhu zastává DRM ochrana pouze funkci ochrany vlastního byznysu, jde tedy o nástroj protekcionizmu. V českých podmínkách však nedává úplně smysl, na malém trhu je naopak potřeba spolupracovat a držet se otevřených standardů," říká Martin Lipert.

 

Zdroj: TZ eReading

Našli jste v článku chybu?