Hlavní navigace

Epson uvádí nové fototiskárny pro domácí uživatele

Sdílet

Martin Rippl 26. 8. 2011

Modely PX730WD a PX830FWD cílí na uživatele, kteří chtějí tisknout fotografie a podělit se o možnosti tisku, skenování a kopírování prostřednictvím Wi-Fi sítě s dalšími členy domácnosti. Model PX830FWD přitom představuje multifunkční řešení 4 v 1 skýtající možnost domácího tisku a příslušných funkcí, ale také kopírování a faxování.

Obě tiskárny využívají fotografický inkoust Claria Photographic Ink, který byl vyvinut jako doplněk pro digitální zrcadlovky a kompaktní fotoaparáty. Inkoust na bázi pigmentu zajišťuje dle výrobce kvalitní výsledky a je dostatečně všestranný na to, aby ho i ostatní mohli používat k tisku dalšího materiálu než jen fotografií.

Cílem funkce automatického nastavení Wi-Fi připojení je usnadnit konfiguraci bezdrátového tisku u notebooků a počítačů. Uživatel nepotřebuje znát nastavení své sítě, ani se připojovat pomocí kabelu USB - tiskárny by měli automaticky vyhledat vhodné nastavení připojení a samy se nakonfigurovat. Tato možnost je k dispozici i pro více uživatelů.

Nová služba mobilního tisku s označením Epson Connect poté nabízí flexibilitu a volnost tisku. Uživatelé tak mohou s využitím aplikace iPrint od společnosti Epson bezdrátově tisknout fotografie a dokumenty ze smartphonů a tabletů.

Modely Epson Stylus PX730WD a PX830FWD budou k dispozici od 1. září 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 2 490 Kč.

Kompletní výčet funkcí obou modelů naleznete na sesterském magazínu HD World.

Našli jste v článku chybu?