Hlavní navigace

Emgeton představuje MP4 přehrávač CULT M9

Sdílet

Čestmír Žák 22. 9. 2009

Emgeton CULT M9


Přehrávače nesoucí v názvu písmeno „M“ patří dle výrobce do prémiové řady multimediálních přehrávačů značky Emgeton. Mezi nabízené funkce patří kvalitní displej, G-Senzor, velké množství podporovaných formátů, kompletně české prostředí nebo zajímavá cena.

CULT M9

Ovládací tlačítka byste na celokovovém modelu CULT M9 hledali marně - s jedinou výjimkou, kterou představuje posuvný přepínač určený k zapínání či zamykání celého přístroje, přístroj totiž vsadil na ovládání dotykem. Kromě posuvného přepínače přístroj obsahuje ještě dvojici konektorů: systémový miniUSB pro připojení datového kabelu nebo nabíječky a 3,5mm jack pro připojení sluchátek. V krabici s přehrávačem najdou uživatelé přibalena špuntová sluchátka E4C, která zamezují úniku zvuku do okolí.

Přestože tělo přístroje je díky rozměrům 86 × 48 × 11 mm a hmotnosti 63 g včetně 860mAh Li-Pol akumulátoru velmi kompaktní, najdou v něm uživatelé velký 3" širokoúhlý dotykový displej s 262 tisíci barvami. AVýrobce zvolil rozlišení 400 × 240 obrazových bodů a technologii TFT. Pokud video splňuje parametry 30 snímků za sekundu, XviD-DivX, MP3-AC3 a rozlišení do 800 × 480 bodů, přehrává jej novinka od Emgetonu bez nutnosti převádění.
P

Přístroj si poradí s hudebními soubory MP3, WMA, WAV, APE, AAC a FLAC, příznivci pohyblivých obrázků se mohou těšit na formáty AVI, MP4, FLV, RM, RMVB a WMV. Nechybí ani podpora obrázkových souborů JPEG, GIF, BMP a zobrazení textových souborů TXT. Pro ukládání veškerých souborů slouží flash paměť o velikosti až 16 GB, kterou lze využívat rovněž jako flash disk pro ukládání a přenos dat.

V modelu CULT M9 nechybí plně české uživatelské prostředí a podpora českých znaků v ID3 popiscích či zobrazovaných textových souborech. Displej podporuje i funkci Lyrics, tedy zobrazení textů přehrávaných hudebních skladeb.

Mezi dalšími podporovanými funkcemi lze najít např. rádio s možností nahrávání vysílání, diktafon pro záznam zvuků z okolí, stopky, průzkumník souborů, fotoalbum či několik motivů pro uzpůsobení vzhledu prostředí přístroje vlastnímu vkusu uživatele. Nechybí ani nastavení pro úsporu energie, úpravu jasu a kontrastu LCD, automatické vypnutí či možnost aktualizace firmwaru; nejaktuálnější verzi najdou uživatelé na portálu podpora.bell-technology.cz.

MP4 přehrávač Emgeton CULT M9 je již v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená cena přístroje začíná na 2 890 Kč vč. DPH v případě modelu s 8GB kapacitou paměti, model s dvojnásobnou 16GB kapacitou paměti je nabízen za 3 590 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).