Hlavní navigace

Elektromagnetické vlnění Wi-Fi má negativní dopad na listí stromů

Sdílet

René Shoemaker 20. 11. 2010

Na studii se podílelo několik institucí, včetně holandských univerzit Delft a Wageningen, přičemž celý výzkum si již před pěti lety objednalo město Alphen aan den Rijn poté, co byly u místních stromů objeveny jisté abnormality, jež nemohly být připsány virové, či bakteriální infekci.

Výsledky studie dotvrzují, že stromy dlouhodobě vystavené záření produkovanému Wi-Fi vysílači trpí prasklinami, prosakováním mízy a nerovnoměrným růstem olistění. Údajně jsou elektromagnetickým vlněním ovlivněny všechny stromy západního světa.

Pro účely výzkumu bylo vybráno dvacet jasanů, jež byly po dobu tří měsíců vystaveny elektromagnetickému vlnění pocházejícímu z různých zdrojů. Olistění stromů, jež byly umístěny v nejmenší vzdálenosti Wi-Fi vysílačů, po tříměsíčním časovém úseku vykazovalo lesklé olověné zbarvení, jež je zapříčiněno postupným odumíráním horního a spodního epidermu. Dlouhodobější působení tohoto druhu radiace by podle vědců v konečném důsledku vedlo až k úplnému rozpadu částí listů. Studie dále uvádí, že Wi-Fi záření by rovněž mohlo inhibovat růst kukuřičných klasů.

Vzhledem k závažnosti objevů vědci požadují prostředky na další výzkum dlouhodobého vlivu elektromagnetického záření na venkovní vegetaci.

Našli jste v článku chybu?