Hlavní navigace

E-čtečka Kindle 3 se stala nejprodávanějším zbožím v historii Amazonu

Sdílet

Jan Bednařík 29. 12. 2010

Jak společnost Amazon.com, největší americký e-shop, hrdě uvádí ve své tiskové zprávě, poslední verze čtečky elektronických knih Kindle 3 se za pouhých pět měsíců, kdy byla k dostání na trhu, stala nejžádanějším produktem, jenž e-shop nabízí. Prvenství získala na úkor knihy Harry Potter a relikvie smrti, posledního dílu úspěšné ságy.

„Jsme vděční milionům zákazníků, kteří učinili nový Kindle nejprodávanějším produktem v historii Amazonu. Mnoho zákazníků, kteří si pořídili čtečku Kindle, rovněž vlastní LCD tablet. Uživatelé sami tvrdí, že tablety používají spíše na hraní her, sledování videí a prohlížení webu, zatímco Kindle jim slouží jako čtečka elektronických dokumentů. Dle názorů majitelů zmíněných zařízení se Kindle lépe hodí pro čtení e-knih, neboť je lehčí, baterie vydrží déle a díky displeji Pearl nedochází k očnímu napětí ani při dlouhodobém čtení, navíc je text čitelný i na přímém slunci. Nízká pořizovací cena 139$ taktéž představuje klíčový faktor, díky němuž zákazníci nemusejí dlouze vybírat,“ řekl zakladatel Amazonu a současný CEO Jeff Bezos.

Amazon rovněž uvedl, že 29. listopad se stal dnem nejintenzivnějších objednávek zařízení Kindle, neboť za pouhých 24 hodin se celosvětově prodalo 13,7 milionů jednotek, tedy 158 kusů za vteřinu.

Našli jste v článku chybu?