Hlavní navigace

Druhý ročník konference WebExpo se blíží

1. 9. 2009

Sdílet

Konference WebExpo již v říjnu

Letos proběhne druhý ročník konference WebExpo (www.webexpo.cz) 16. až 18. října opět na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze v Suchdole. Po minulém prvním ročníku, který získal zvláštní cenu Křišťálové Lupy za odvážný počin, se pořadatelé letos připravují na 700 návštěvníků a 100 přednášejících a partnerů.


Tento rok bude akce rozprostřena do tří dnů (pá-ne). Oproti minulému roku přibyly dopolední workshopy.

Hlavní těžiště konference zůstává v přednáškách pro programátory, designéry a manažery. Z osobností, které vystoupí v sekci pro vývojáře, jmenujme Molly E. Holzschlag (Opera Software), Jiřího Koska (XML guru), Františka Fuku, Jaroslava Bengla (Google), Davida Grudla a Jana Odvárka (Mozilla).

Speciálním tématem letošní konference je User Experience na internetu. Zohledněním jejich principů je možné zvýšit mnohonásobně návratnost investic (nejen) webových projektů. Ve spolupráci s pražskou pobočkou organizace SIGCHI přijede promluvit na související téma Christian Heilmann z Yahoo! Developer Networks.

Jedna část programu je vyhrazena pro obchodníky, marketéry a manažery. V pátek jsou na pořadu témata jako„Marketing v sociálních sítích" (Michal Berg) či „Jak z úspěšné malé firmy vytvořit úspěšnou velkou firmu" (Zbyněk Frolík). Sobotní přednášky zahrnují například metodu „Getting Things Done" neboli „Mít vše hotovo" (Petra Mára),dále zkušenosti Peldi Guillizzoniho s rozjezdem světově úspěšné aplikace „Balsamiq", určené k prototypování webů, či vyhlášení výsledků soutěže Startup Show 2009.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).