Hlavní navigace

DPP otestuje bezplatné Wi-Fi připojení na internet v tramvaji

29. 3. 2011

Sdílet

Využít možnosti bezplatného Wi-Fi připojení k internetu budou moci cestující v rámci zkušebního provozu od 31. března po dobu minimálně šesti měsíců. Mezi další novinky DPP zařadil LCD monitory, na nichž bude zobrazovat reklamní spoty spolu s prezentacemi DPP, informace o SMS jízdenkách či upozorňovat na pravidla, která mají cestující dodržovat.

V první fázi budou nové technologie dostupné v jedné tramvaji typu KT8N2, jež bude vyjíždět z vozovny Hloubětín. Pokud dojde k příznivému vyhodnocení testovacího provozu, rozšířil by dle svých slov Dopravní podnik hl. m. Prahy rád tyto také novinky na nejnovější tramvaje 15T Forcity z dílen Škoda Transportation.

„Těmito technologickými novinkami bychom cestujícím rádi zpříjemnili jízdu v dopravních prostředcích DPP. Kromě rekonstruovaných tramvají KT8N2 proto také zvažujeme možnost instalace nových technologií u tramvají Škoda Transportation (15T),“ uvedl v tiskovém prohlášení Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku. Nové technologie jsou provozovány ve spolupráci s reklamní agenturou Rencar Praha.

Titulní fotografie: © Nmedia - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).