Hlavní navigace

Dotyková myš a ergonomická klávesnice od Microsoftu jdou do prodeje

24. 8. 2011

Sdílet

Společnost Microsoft oznámila datum zahájení prodeje dotykové myši s podporou pokročilých gest Microsoft Touch Mouse, již poprvé představila na lednovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2011.

Díky vylepšení klasických tlačítek o dotykové senzory může uživatel ovládat operační systém pomocí propracovaných multidotykových gest. Myš podporuje vedle klasického kliknutí a rolování i gesta až tří prstů současně. Gesta umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. O kvalitu snímání na většině povrchů včetně dřeva, mramoru nebo koberce se stará osvědčená technologie BlueTrack s modrou diodou. Uživatelé na cestách jistě ocení rovněž nano USB přijímač, který díky svým miniaturním rozměrům nebude po zapojení nikdy překážet.

 

Touch Mouse

Novinka Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů. Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši, tedy vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči. Pohyb dvou prstů se stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken a jejich přemisťování. Gesta tří prstů jsou nakonec určena k minimalizaci všech oken na spodní lištu.

Vzhled myši si můžete prohlédnout v oficiálním demonstračním videu.

touch mouse

Comfort Curve Keyboard 3000

Druhou hardwarovou novinku představuje klávesnice Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000. Díky ergonomickému oblouku, který klávesnice imituje, je zápěstí při psaní v přirozenější a pohodlnější poloze. Klávesnice má lesklý povrch, tenký profil s klasickým rozložením kláves a se svým netradičním designem dodává pracovní ploše patřičný styl.

curve keyboard 3000

Cena a dostupnost

Microsoft Touch Mouse i Comfort Curve Keyboard 3000 se na českém trhu objevily v druhé polovině srpna 2011. Dotykovou myš zákazníci pořídí za maloobchodní cenu 1 990 Kč vč. DPH a ergonomická klávesnice bude k dispozici za 449 Kč vč. DPH. Na nové produkty se vztahuje celosvětová tříletá záruka.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).