Hlavní navigace

Dostal se Zuckerbergovi na kobylku, ale odměnu nedostane, toť smutný příběh palestinského hackera

Sdílet

Jan Bednařík 19. 8. 2013

Palestinský výzkumník v oblasti bezpečnosti  Khalil Shreateh nahlásil chybu v síti Facebook poněkud radikálním způsobem. Svým jménem přidal příspěvek na zeď CEO společnosti Marka Zuckerberga (což by na správně fungující síti nemělo být možné). K názorné ukázce trhliny se dle svých slov uchýlil poté, co chybu opakovaně nahlašoval oficiální cestou, ale byl odmítán.

Z e-mailové komunikace mezi Shreatehem a inženýry z Facebooku vyplývá, že byla chyba ze strany Facebooku zjevně ignorována. Facebook však argumentuje tím, že Shreateh neposkytl dostatečné technické detaily potřebné k tomu, aby se mohli bezpečnostní technici chybou zabývat. Buď jak buď, poté, Shreatehovi se dostalo pozornosti poté, co zaútočil na profil Marka Zuckerberga. Na jeho zeď přidal příspěvek, jenž začíná omluvou za prolomení bezpečnosti.

Krátce poté byl Shreatehovi nakrátko zablokován jeho vlastní účet a dostalo se mu odpovědi, že za porušení podmínek využívání služby nemá nárok na odměnu v rámci oficiálního programu, jež Facebook spustil pro nadšené hledače chyb. Pro testery Facebook nabízí možnost tvorby speciálních testovacích účtů, na nichž mohou „legálně“ bezpečnost prověřovat.

 

Zdroj: IDG News Service, Khalil-sh.blogspot.co.uk

Našli jste v článku chybu?