Hlavní navigace

Dodávky desktopových grafik meziročně propadly o 16 procent

Sdílet

Pavel Kreuziger 28. 11. 2018

Boom těžby kryptoměn je podle všeho na ústupu – společně s ním však také její vliv na trhu GPU. Podle analytické firmy Jon Peddie Research (JPR) se dodávky desktopových grafických karet ve třetím čtvrtletí propadly v meziročním srovnání o celých 16 procent. Ve srovnání mezičtvrtletním pak přídavné desky s diskrétními GPU klesly dokonce o 19,21 procenta.

Prezident JPR Jon Peddie uvedl, že k pomalému výprodeji inventáře na poli diskrétních GPU došlo kvůli zvýšení daňového zatížení USA na produkty z Číny, propadu na americkém akciovém trhu i důsledkům těžby kryptoměn. Což zároveň snížilo poptávku směrem k dodavatelům.

Možná to bude znít zvláštně, ale čísla popsaná výše platí pouze pro desktopový trh. Stejná zpráva totiž uvádí, že celkové dodávky GPU se v minulém kvartále zvedly o 10,64 procenta. Pokud jde o výrobce, pak AMD rostlo o 6,5 procenta, Nvidia o 4,3 procenta a Intel dokonce o 13,1 procenta. Pořád se samozřejmě bavíme o dodávkách.

JPR poznamenává, že celkový trh PC rostl mezikvartálně o 8,22 procenta, přičemž meziročně s mírným růstem 0,3 % víceméně stagnoval. Dodávky tabletů však v porovnání s předchozím čtvrtletím naopak klesaly.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?