Hlavní navigace

Do řady Canon IXUS přibyly dva nové modely

Sdílet

Pavel Kreuziger 20. 1. 2012

Podívejme se nejprve na model 500HS. Ten disponuje slušným 12násobným optickým zoomem a tloušťkou pouhých 19,2 mm. Kovové tělo se bude prodávat ve čtyřech barevných provedeních: červeném, modrém, černém a stříbrném. Druhý model s označením 125HS nabídne originální design, přičemž si uživatel může vybrat opět ze čtyř různých barev: růžové, červené, modré a zelené.

Oba modely kombinují v rámci technologie Canon HS System obrazový procesor DIGIC 5 se snímačem s vysokým rozlišením (10,1 megapixelu u modelu 500HS, respektive 16,1 megapixelu u modelu 125HS). Kvalitní záběry byste tak měli být schopni pořídit i v horším světle.

Optický zoom je u obou modelů doplněn technologií ZoomPlus, která rozšiřuje zoom za maximální ohniskovou vzdálenost objektivu, takže 12násobný optický zoom u 500HS se rázem rozšíří na 21násobný, zatímco 5násobný zoom modelu 125HS je možno rozšířit až na 10násobný. Oba fotoaparáty disponují 3,5krokovým inteligentním optickým stabilizátorem obrazu , který automaticky vybírá nejvhodnější ze sedmi režimů stabilizace, zatímco druhý model je navíc vybaven širokoúhlým 24 mm objektivem.

Technologie Canon Smart Auto zprostředkuje výběr z 58 různých druhů scén pro co možná nejlepší obraz. Díky funkci Face ID jsou fotoaparáty schopny zapamatovat si různé tváře, ke kterým jen zapíšete jméno a věk konkrétní osoby. Focení se pak dokonce přizpůsobí věku fotografovaného člověka. Pokud například chcete fotit malé spící dítě, přístroj automaticky vypne všechny zvuky a deaktivuje blesk.

Samozřejmostí je natáčení videa ve Full HD rozlišení, šikovnou funkcí je pak optický zoom u videa. Model IXUS 500HS navíc zvládá záznam stereo zvuku a má i HDMI-CEC port, takže si výsledné filmy můžete pustit přímo na televizi či monitoru.

Další možností pro náhledy snímků a videa je integrovaný LCD displej PureColor II G s rozlišením 460 tisíc pixelů a úhlopříčkou 7,5 cm, který je chráněn proti poškrábání tvrzeným sklem.

Našli jste v článku chybu?