Hlavní navigace

Do čela Yahoo se postaví Scott Thompson, dosavadní šéf PayPalu

Sdílet

Juan Carlos 5. 1. 2012

V roce 2009 byla ředitelkou společnosti zvolena Carol Bartz, pod jejímž vedením se měla firma opět postavit na nohy a prosadit se na trhu. Tohoto cíle však společnost po dvou letech nedosáhla a Carol Bartz byla následně propuštěna. Následující čtyři měsíce pozici CEO dočasně zastával Tim Morse, který se nyní opět vrátí do své původní role finančního ředitele. Dle oficiálního prohlášení společnosti Yahoo se do čela společnosti od 9. ledna postaví Scott Thompson, jenž doposud šéfoval dceřiné firmě PayPal společnosti eBay.

Pod Thompsonovým vedením slavil PayPal v posledních letech úspěchy a zasloužil se o podstatnou část zisků společnosti eBay. Za jediný rok se příjmy z elektronických plateb zvedly ze 1,8 milionů dolarů na více než 4 miliardy dolarů.

Čtěte také komentář CIO: Z prohlášení nového CEO Yahoo je nám smutno

Thompson bude na svém novém postu čelit výzvě, kterou jeho tři předchůdci nebyli schopni splnit. Měl by společnost Yahoo opět dostat na výsluní trhu internetových služeb a tím zvýšit finanční výkonnost společnosti. Poté, co byla z postu výkonné ředitelky propuštěna Carol Bartz, se vyrojily zvěsti předvídající, jakou cestou se bude společnost v budoucnu ubírat. Objevily se například informace o možném rozprodání Yahoo společnostem jako AOL, Microsoft nebo Google. Ty se zatím nepotvrdily, avšak vzhledem k nezáviděníhodné situaci Yahoo nelze podobnou budoucnost společnosti zcela vyvrátit.

Našli jste v článku chybu?