Hlavní navigace

DNS služba 1.1.1.1 přichází na mobilní zařízení

12. 11. 2018

Sdílet

Řešení společnosti Cloudflare se ukázalo být v době od svého vydání velice populárním, nejspíš také kvůli tomu, že jde o nejrychlejší řešení svého typu pro spotřebitele. 1.1.1.1 se zaměřuje také na soukromí: společnost nezapisuje na disk žádné dotazovací (querying) adresy), do 24 hodin maže záznamy o používání a nepoužívá data uživatelů ani je nezneužívá pro cílení reklamy.

Službu Cloudflare už sice mobilní uživatelé používat mohli, ale nová aplikace umožňuje 1.1.1.1 prostým přepnutím virtuálního vypínače. Jakmile si aplikaci nainstalujete, požádá vás o povolení vygenerovat vám VPN profil, který přesměrovává DNS žádosti přes servery společnosti.

Služba je i nadále neuvěřitelně rychlá. Kromě toho vašemu poskytovateli internetového připojení (ISP) ztíží sledování všeho surfování nebo blokování určitých konkrétních webů, což je užitečné zejména v zemích se zavedenou cenzurou a zároveň pomalým připojením.

„Díky aplikaci 1.1.1.1 je váš internet rychlejší a privátnější. Její nastavení je neuvěřitelně jednoduché. A nejlepší na tom je, že je zdarma!“ píše Mohd Irtefa z Cloudflare.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).