Hlavní navigace

Díky D-Linku můžete mít cloud i doma

Sdílet

Pavel Kreuziger 4. 5. 2013

Soukromé cloudy se dají kromě byznysu využít i v domácnostech. Na zvyšující se poptávku po cloudech zareagovala už před pár lety také společnost D-Link, která od té doby dodává na trh produkty, které umožňují zbudování komplexního cloudového řešení v domácnostech i menších firmách.

Firma D-Link přitom neustále rozšiřuje své portfolio cloudových produktů, jejichž počet již nyní dosahuje čtyřnásobku počtu dostupných produktů v této oblasti za celý loňský rok. V porovnání s loňským rokem dosáhuje firma D-Link v oblasti také vyššího obratu – obrat za první čtvrtletí 2013 je srovnatelný s celým rokem 2012.

Základem produktové řady pro cloud od společnosti D-Link je portál www.mydlink.cz, přes který je možno vzdáleně přistupovat k zařízením a datům, která se nacházejí doma či v kanceláři, a to buďto pomocí prohlížeče nebo prostřednictvím speciálních aplikací pro mobilní zařízení. Například mobilní aplikace mydlink Cloud app umožňuje sdílet dokumenty, prohlížet fotografie nebo ukládat data do domácího cloudu na síťové úložiště.

K síťovým prvkům, které D-Link nabízí, patří řada zařízení včetně výkonných a vzhledově povedených routerů. Za všechny je možno jmenovat například router DIR-636L s přenosovou rychlostí až 300 Mbit/s, případně modely DIR-845L, DIR826L nebo DIR-605L.

Pomocí cloudu lze vzdáleně spravovat například také domácí kamery, které D-Link taktéž nabízí. Ke cloudovým modelům kamer D-Link patří DCS-2132L nebo DCS5222L. První jmenovaná podporuje formáty H.264 a MPEG-4 s kompresí obrazu Motion JPEG.

Zdroj: TZ D-Link

Našli jste v článku chybu?