Hlavní navigace

Digitální průvodce vám ukáže Prahu

Sdílet

Čestmír Žák 17. 10. 2009

Prague Digital Guide

 

Obsah průvodce čítá kolem 350 stran textu o historickém a kulturním dědictví Prahy a českých zemí. Dějiny jsou zpracovány v krátkých i rozsáhlejších článcích, najdou si tak příznivce mezi různě náročnými uživateli. Průvodce dále  obsahuje na 1800 fotografií, z nichž asi 1200 pochází ze zóny pražské památkové rezervace. Vše je vzájemně provázáno 4500 vazbami, díky kterým se lze dočíst o zajímavých souvislostech. Když budete stát například u Chrámu sv. Víta, můžete si rovnou přečíst o významných umělcích, kteří se na katedrále podíleli za posledních 700 let.

Prague Digital Guide


Veškerý obsah je zveřejněn a volně dostupný na webových stránkách http://www.digital-guide.cz/. Pro návštěvníky bude volně dostupná i mobilní verze, kterou bude možné užívat na mobilních telefonech. Aplikaci si budou do dvou měsíců moci lidé stáhnout pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile. Připravují se ale i jiné platformy, jako např. iPhone.

V současnosti si lze průvodce zapůjčit v kanceláři autorů, v Praze na Starém Městě v Kaprově ulici. Cena je 850  Kč za první den a 200 Kč za dny další. Zároveň se nyní aktivně pracuje na rozšíření průvodce do hotelů po celé Praze i na další distribuční místa, např. Karlova ulice, u Karlova mostu na Male Straně.

http://www.digital-guide.cz/

Celý průvodce běží na technickém řešení, které lze velice snadno aplikovat i na jiná místa. Nejen na města, ale i interiéry jako jsou galerie nebo muzea. Plánuje se v blízké době i kombinované řešení např. pro zoologické zahrady, kde se využije prostor zahrady i pavilónů.

Cílem autorů je celé technické řešení rozšiřovat za co nejdostupnějších podmínek pro co nejvíce partnerů. V současné chvíli jednají o nasazení systému v největším archeologickém parku v Kambodži - ANGKOR, v USA i jiných zemích. Zájem mají i kulturně další zajímavá města po České republice.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).