Hlavní navigace

Dell přichází s vlastním ultrabookem

Sdílet

Pavel Kreuziger 16. 1. 2012

První ultrabook od Dellu a hned ve velkém stylu – dá-li se toto úsloví použít na něco tak ultratenkého a ultralehkého, jako je XPS 13. Hmotnost nového laptopu je pouze 1,36 kilogramu, tloušťka v nejužším místě potom dosahuje jen 6 mm. V poměru k velikosti těla displej chráněný vrstvou Gorilla Glass disponuje úhlopříčkou 13,3 palce. Odolné tělo je stvořeno z hliníku a karbonových vláken.

V oblasti vybavení se můžeme těšit na procesory Intel Core i3, i5 a i7 druhé generace, grafiku Intel HD3000 a 4 GB operační paměti. Data se ukládají na SSD disk o kapacitě 128 nebo 256 GB. Výhodou použití SSD disku je velmi rychlé načtení operačního systému řádově v sekundách a výdrž baterie kolem 9 hodin. Rychlou a efektivní práci slibuje i konektivita – k dispozici je USB 3.0 i Bluetooth 3.0.

 


Ultrabook Dell XPS 13 můžete ovládat postřednictvím podsvětlené klávesnice a rozměrného skleněného touchpadu. K další výbavě patří webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu či modul Trusted Platform, díky kterému dokonale zabezpečíte (případně i zašifrujete) svá data. Přístroj zakoupíte na českém trhu v průběhu března 2012.

Našli jste v článku chybu?