Hlavní navigace

Dell odhalil svůj nejnovější notebook XPS 13

4. 1. 2018

Sdílet

Novinka, která bude k dispozici v růžově zlatém a bílém provedení, se od svého předchůdce vzhledově příliš neliší, ačkoliv bílá verze je osazena tkaninou ze skleněného vlákna s povrchem zabraňujícím změně barvy a odpuzujícím různé látky – možná až na hořčici nebo opalovací krém.

Liší se ovšem velikost notebooku. Ten je nyní o 24 procent menší než loňský model – má 30,2 x 19,8 x 1,17 cm, což už se dost blíží rozměrům 12palcového Apple MacBooku. Zároveň je s 1,21 kilogramy jemně lehčí.

Zmenšeny byly také okraje Infinity Edge. Se svými 4 mm jsou nyní o 23 procent tenči než u předchozí verze s aktuálním poměrem displeje ku tělu na 80,7 %. A ačkoliv se webkamera stále nachází pod displejem, jde nyní o infračervenou kameru s podporou Windows Hello. A ti, kteří se raději nechtějí přihlašovat snímkem svojí tváře, najdou v tlačítku pro zapínání integrovanou čtečku otisků prstů (což taky není žádná výhra).

Uvnitř nového stroje se nachází CPU Intel Core i5-8250U nebo Core i7-8550U osmé generace, což jsou stejné čipy jako v loňské verzi, nicméně vylepšeno bylo jejich chlazení. Což ze zařízení podle Dellu činí „nejvýkonnější 13palcový laptop na světě“.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).