Hlavní navigace

Další Xbox tu bude akorát na Vánoce 2013

1. 12. 2012

Sdílet

Informaci přinesla agentura Bloomberg s tím, že Microsoft se zatím nerozhodl, kdy vydání další generace Xboxu oficiálně zveřejní. Podle všeho společnost Xbox poprvé oficiálně ukáže na veletrhu E3 v červnu příštího roku. Bloomberg neuvedl žádné nové informace o konzoli samotné, podle blíže nejmenovaných zdrojů z Microsoftu však má být zařízení opatřeno Blu-ray mechanikou, přesnější verzí Kinectu a samozřejmě také lepším procesorem a více pamětí.

Podle některých zdrojů pak Microsoft plánuje k Xboxu dodávat také brýle, které by ještě více podtrhly zážitek z virtuální reality. Vydání nového Xboxu před Vánocemi 2013 není podle analytiků žádným překvapením, vezmeme-li v úvahu, že celý trh s konzolemi se v poslední době propadá.

Xbox 360 byl jedním z nejprodávanějších produktů o tzv. černém pátku, kdy se jen ve Spojených státech prodalo 750 000 kusů této konzole. Kromě nového Xboxu Microsoft údajně plánuje také představení tzv. Xboxu Mini, který má být jakýmsi levným set-top boxem určeným k hraní běžných her a streamování videa – datum ani cena vydání tohoto zařízení zatím není známo.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).