Hlavní navigace

Další v řadě čistých Androidů bude Huawei Ascend P6

Sdílet

Jan Bednařík 1. 7. 2013

Před necelými dvěma týdny představila společnost Huawei (svého času) nejtenčí smartphone na světě Ascend P6 běžící na OS Android 4.2.2 Jelly Bean s grafickou nadstavbou Emotion UI. Z rozhovoru, který poskytnul prezident produktové divize Huawei Kevin Ho technologickému magazínu Pocket-lint, však vyplývá, že čínský výrobce navázal spolupráci se společností Google a plánuje vypustit smartphone Ascend P6 ve verzi Google Play Edition, tedy s čistou verzí Androidu (bez úprav a nadstaveb výrobce smartphonu).

„Pracujeme se společností Google a analyzujeme možnosti, jak na trh uvést Huawei Ascend P6 Google Play Edition,“ řekl magazínu Pocket-lint Kevin Ho. Tato informace se nicméně příliš neslučuje s tvrzením předsedy Huawei Richardem Yu, který při představování smartphonu Ascend P6 veřejnosti zdůraznil, že Emotion UI je pro uživatele daleko lepší, než čistý Android. Na oficiální vyjádření společnosti si tedy budeme muset ještě počkat.

Pakliže Huawei opravdu Ascend P6 s čistým Androidem vydá, bude se letos jednat o již třetí smartphone nesoucí štítek Google Play Edition. 26. června spustil Google ve svém online obchodě Play předobjednávky dvojice zařízení HTC One a Samsung Galaxy S4 (pro českou republiku nejsou v Google Play dostupné).

 

Zdroj: http://www.pocket-lint.comSlashgear.com

Našli jste v článku chybu?