Hlavní navigace

Další milník pokořen: systém Windows 10 nainstalován na 100 milionech PC

29. 9. 2015

Sdílet

Nárůst na 100 milionů byl poměrně rychlý - operační systém dosáhl 14 milionů instalací v prvních 24 hodinách, 53 milionů za dva týdny a 75 milionů za méně než měsíc. Přijetí systému ze strany veřejnosti je mnohem lepší než u Windows 8.1, což je jeden z důvodů, proč se Microsoftu podařilo dosáhnout tolika instalací v tak krátkém čase.

Dalším aspektem systému Windows 10, který přispěl k rychlému nárůstu popularity, je jeho bezplatná aktualizace při přechodu z Windows 7 a Windows 8.1. Díky odstranění nákladů na upgrade nemají uživatelé žádný důvod neaktualizovat a nevyzkoušet, co si pro ně Microsoft ve Windows 10 nachystal. Zejména to platí pro ty, kteří stále setrvávají u šest let starých Windows 7.

I když jeden důvod by tu byl: některé zprávy hovoří o tom, že systém pro „vylepšení uživatelského zážitku“, který přenáší na servery Microsoftu více dat, než je zdrávo, nelze vypnout tak snadno jako u předchozích verzí OS. Na druhou stranu byly „špehovací prvky“ ze strany výrobce implentovány v rámci aktualizací i do sedmiček a osmiček (aby to jejich uživatelům nebylo líto), takže teď už je to vlastně prašť jak uhoď.

Dlouhodobým cílem Microsoftu pro Windows 10 je dosažení miliardy instalací v následujících třech letech. Vzhledem k aktuálnímu milníku má americký gigant ke svému cíli dobře nakročeno. Zejména vezmeme-li v úvahu, že ještě nevyšly verze Windows 10 Mobile a Windows 10 pro Xbox One.

V mezičase se Microsoft chystá představit novou kolekci svého hardwaru včetně tabletu Surface Pro 4 a smartphonů řady Lumia, kteréžto produkty k nárůstu instalací Windows 10 taktéž jistě přispějí.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).