Hlavní navigace

Další bod pro Apple v patentovém souboji. Samsung dostal zákaz prodávat některá zařízení v USA

12. 8. 2013

Sdílet

Mezinárodní obchodní komise (ITC – International Trade Commission) schválila žádost Applu na zákaz prodeje několika starších modelů smartphonů a tabletů z produkce společnosti Samsung. Jedná se o zařízení vydaná na trh v roce 2011 nebo dříve, jmenovitě Galaxy S 4G, Captivate a Galaxy Tab 10.1. Dle rozhodnutí ITC Samsung porušuje dvojici patentů týkajících se vertikálního posunu stránky (scrolling) a reakce na připojení a odpojení sluchátek.

Stále existuje šance, že americký prezident Barack Obama během následujících 60 dní využije svého práva veta, avšak dle expertů nebude prezident zřejmě natolik shovívavý, jako minulý týden, kdy byla situace mezi Applem a Samsungem přesně opačná. Pakliže práva veta nevyužije, zákaz prodeje nabude platnosti na konci října. Nutno však podotknout, že většina inkriminovaných zařízení se již neprodává a běžní zákazníci si pravděpodobně změny vůbec nevšimnou.

Jak však podotýká blog FossPatents zabývající se problematikou patentů v IT, zákaz by mohl být rozšířen na některé novější produkty Samsungu. Zda k tomuto dojde však zatím není jisté a obě společnosti si budou muset počkat na rozhodnutí Baracka Obamy.

 

Zdroj: IDG News service, Fosspatents.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).