Hlavní navigace

D-Link představuje TV adaptér DHD-131 MainStage

Sdílet

Jáchym Krasek 8. 1. 2012

Nový TV adaptér DHD-131 MainStage využívá technologie Intel Wireless Display (WiDi), která umožňuje streamovat obsah z notebooku na TV nebo projektor do vzdálenosti až 10 metrů. Do televizoru připojeného přes HDMI je možné streamovat filmy z DVD i Blu-ray či obsah pracovní plochy počítače. Adaptér umožňuje přenos obrazu v HD kvalitě spolu s 5.1 zvukem.

Adaptér je také vybaven optickým zvukovým výstupem (S/PDIF), který zajistí bezztrátové přehrávání zvuku přes audio aparaturu. Obraz je možné přenášet také přes AV kabel. Bezdrátové streamování pomocí adaptéru DHD-131 MainStage uplatní jak domácí, tak profesionální uživatelé. Profesionálové jej mohou využít například pro přenos obrazu do displejů ve vitrínách obchodů nebo pro promítání prezentací.

Adaptér funguje na principu Plug-and-Play, takže jej stačí připojit k televizoru nebo projektoru přes HDMI či standardní AV kabel. Před prvním použitím adaptéru je třeba zadat do počítače čtyřmístný PIN kód. Jediným požadavkem pro správnou funkčnost adaptéru je, aby notebook podporoval technologii Intel WiDi.

Adaptér DHD-131 MainStage  pro Intel Wireless Display je již k dostání v maloobchodních prodejnách. Doporučená koncová cena činí 2 170 Kč (bez DPH).

Klíčové vlastnosti

  • Frekvenční pásmo: 2,4 GHz nebo 5 GHz.
  • Konektory pro HDMI, kompozitní videosignál, analogový cinch pro audio a optický S/PDIF.
  • Podpora Full HD (1080p), obrazová frekvence 30 fps (snímků za sekundu).
  • Doba zpoždění cca 500 ms.
  • Zabezpečení Wi-Fi přenosu pomocí WPA a WPA2 šifrování.
  • Podpora 25 národních jazyků.
Našli jste v článku chybu?