Hlavní navigace

D-Link DCS-6818 - IP kamera pro dohled nad firmou

Sdílet

Čestmír Žák 7. 1. 2011

D-Link rozšiřuje portfolio produktů v rychle rostoucím segmentu IP dohledu o venkovní kameru DCS-6818. Tato  kamera s kopulovitým krytem odolným proti povětrnostním vlivům (krytí IP66) je podle výrobce vhodná pro střežení ve středně velkých firmách s rozsáhlými venkovními areály. Její výbava zahrnuje technologii WDR (Wide Dynamic Range), přepínatelný infračervený filtr a CCD snímač Sony EX-View. Nový model DCS-6818 je určen pro uživatele, kteří chtějí rozšířit svoji dosavadní IP infrastrukturu nebo přejít z analogového na digitální dohlížecí řešení.

Síťová kamera DCS-6818 od D-Linku je nyní k dostání v maloobchodním prodeji v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Venkovní kamera DCS-6818 – přehled vlastností

•    1/4" CCD snímač EX-View s funkcí WDR a přepínatelným infračerveným filtrem
•    36x optický zoom, 12x digitální zoom
•    Souběžná komprese obrazu ve formátu MPEG-4 a MJPEG, snímková frekvence až 25 fps (PAL)
•    Dálkové ovládání přes webový prohlížeč, souběžná správa až 32 kamer pomocí programu D-ViewCam 3.0
•    Rozhraní 10/100 Mb/s Fast Ethernet, podpora napájení přes ethernet (IEEE 802.3u PoE – Power over Ethernet)
•    Podpora síťových protokolů IPv4, DHCP a HTTP

36x optický zoom a 12x digitální zoom umožňují pořizovat detailní záběry například pro identifikaci registračních značek aut. Technologie WDR (Wide Dynamic Range) kompenzuje vliv špatných světelných podmínek a umožňuje DCS-6818 dodávat čistý kontrastní obraz, i když je předmět snímán v protisvětle nebo když se osvětlení scény značně mění. Při nainstalování infračervených LED dokáže kamera pomocí vestavěného infračerveného filtru detekovat pohybující se předměty i při úplné tmě. Nová venkovní kamera od D-Linku umožňuje uživatelům také nahrávat komprimovaný záznam díky souběžnému streamování videa ve formátu MPEG-4 a MJPEG. Kodek MPEG-4 obstarává obraz s nižší kvalitou, kterému postačuje malá šířka pásma. Záznam lze proto streamovat do externích bezpečnostních agentur. Zároveň lze přes kodek MJPEG nahrávat záznam s vyšší kvalitou obrazu a archivovat video s množstvím detailů pro účely případného vyšetřování.

Nová venkovní kamera od D-Linku podporuje napájení přes ethernetový kabel (PoE) a může být proto umístěna i tam, kde není k dispozici běžná elektrická zásuvka. Ochlazovaný i vyhřívaný kopulovitý kryt DCS-6818 má certifikaci IP66 a odolává teplotám v rozmezí -40 až 50 °C.

Kamera DCS-6818 s kopulovitým krytem je nyní k dostání v prodeji v České a Slovenské republice za doporučenou maloobchodní cenu 49 900 Kč bez DPH (1 990 EUR na Slovensku).

Našli jste v článku chybu?