Hlavní navigace

ČTÚ prodloužil o 21 dní veřejnou konzultaci k podmínkám aukce kmitočtů

Sdílet

Jan Bednařík 10. 4. 2012

ČTÚ dnes prostřednictvím tiskové zprávy informoval, že o 21 dní prodlouží možnost konzultací k podmínkám aukce kmitočtů. Rozhodnutí bylo dle slov ČTÚ učiněno za účelem zajištění dostatečného prostoru pro uplatnění připomínek všech potenciálních účastníků aukce, tedy především trojice stávajících operátorů ale i dalších společností, které o nabízené frekvence projeví zájem. ČTÚ dále dodává, že prodloužením lhůty vyhověl žádosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. „Veřejná konzultace byla zahájena dne 20. března 2012 a připomínky lze nyní uplatnit až do 11. května 2012,“ uvádí tiskový mluvčí ČTÚ František Malina.

Kmitočty byly uvolněny po dokončení přechodu televizního vysílání na digitální přenos a měly by nyní sloužit především k výstavbě rychlých mobilních sítí čtvrté generace. Veřejná konzultace má pak představovat první krok celého procesu. Účastníci aukce se mohou vyjádřit ke zveřejněnému návrhu dokumentace aukce, jenž mimo jiné obsahuje návrh rozvojových kritérií pro jednotlivá kmitočtová pásma, povinnou nabídku přístupu k síti pro účely národního roamingu a povinnou velkoobchodní nabídku služeb.

Aukce by mohla mít i další pozitivní dopad, umožňuje totiž vstup dalšího telekomunikačního operátora na český trh, což by se z hlediska koncových uživatelů mohlo příznivě podepsalo na snížení cen a případně také zvýšení kvality služeb.

 

Zdroj: CTU.cz

Našli jste v článku chybu?