Hlavní navigace

CPU Intel do 5 let stáří dostanou patche ještě v lednu

Sdílet

Pavel Kreuziger 9. 1. 2018

Šéf Intelu se ve svém úvodním proslovu na veletrhu CES nechal slyšet, že jeho společnost vydá patche pro 90 procent všech postižených procesorů vydaných v uplynulých pěti letech do konce tohoto týdne. Zbývajícíh 10 procent pak bude aktualizováno do konce ledna.

Pokud jde o samotné záplaty, pak expertům dělá vrásky především jejich dopad na výkon systému. „Máme za to, že dopad těchto aktualizací na výkon bude velice záležet na pracovní zátěže,“ řekl Krzanich a dodal, že „na některé pracovní zátěže to může mít větší dopad než na jiné, takže budeme i nadále spolupracovat v rámci odvětví, abychom dopad těchto pracovních zátěží postupně minimalizovali.“

Spectre a Meltdown sice možná vyvolávají obavy, nicméně podle Krzaniche doposud neexistují známé případy zneužití těchto chyb. „K dnešnímu dni jsme neobdrželi žádné informace, že by tyto zranitelnosti byly zneužity k získání dat zákazníků. Neúnavně pracujeme na tom, aby to tak zůstalo.“

Procesor y vyrobené v uplynulých pěti letech tak sice na záplaty nemusejí čekat dlouho, o záplatách pro starší procesory ovšem zatím nepadlo ani slovo.

Minulý týden vyšlo najevo, že Krzanich v listopadu prodal akcie a opce Intelu v hodnotě 39 milionů dolarů, přičemž o zranitelnostech už tehdy věděl. Intel tvrdí, že prodej byl součástí programu plánovaného odprodeje (PDP) a s chybami neměl nic společného.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?