Hlavní navigace

Corning dělá na flexibilním skle pro skládací telefony

7. 3. 2019

Sdílet

Sklo ovšem bude k dispozici až v době, kdy se skládací telefony stanou mainstreamem, což bude trvat ještě minimálně několik dalších let. Tzv. early adopters však tahle zařízení začnou skupovat nezávisle na ceně či připravenosti hardwaru, software pak lze přizpůsobit pomocí aktualizací, takže to problém není. Jenže pokud jde o hardwarovou stránku věci, budou muset první uživatelé přistoupit k jistým kompromisům. Největší výzvou je v tomto případě oblast displeje, což se konkrétně týká materiálu, jenž kryje panel jako takový.

První várka skládacích telefonů od firem jako Samsung a Huawei využívá jako „krycí sklo“ plastové polymery. Ty jsou flexibilnější než sklo, ale také je snadnější je poškrábat. A co je ještě horší – do budoucna se na nich vytváří záhyb, což je minimálně designová nevýhoda.

Corning naštěstí dělá na řešení.

Výrobce Gorilla Glass však vyvíjí ultratenké sklo, které má tloušťku 0,1 milimetru a dokáže se ohýbat v 5milimetrovém rádiu. Problémem je však v současné době nemožnost dodat produkt, který by vyhovoval všem zákazníkům. Podle zástupců Corningu totiž lidé chtějí lepší odolnost proti pádu nebo těsnější zohnutí. Jenže firma pracuje na tom, aby splnila oba požadavky. Tak uvidíme, co z toho bude.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).