Hlavní navigace

Computex: Netbooky nejsou mrtvé

Sdílet

Jan Mazal 4. 6. 2011

Ačkoliv jsou na veletrhu Computex hlavním tématem tablety, výrobci letos nezanevřeli ani na netbooky a plánují uvést nové modely. Analytici tvrdí, že nízké ceny podpoří jejich další prodej.

Asus představil na veletrhu dva nové modely. Eee PC1025 C a 1025 CE jsou netbooky s operačním systémem Windows, které se objeví na trhu ve čtvrtém čtvrtletí za cenu kolem 299 dolarů (cca 5 100 Kč). Novou funkcí má být tzv. „instant on“, které umožní probuzení ze spánkového módu do dvou sekund.

Novinkou dostupnou od července za cenu kolem 199 dolarů (cca 3 400 Kč) je Asus Eee PC X101, netbook s operačním systémem MeeGo od Intelu. Asus plánuje také uvedení verze s Windows 8, která by měla stát mezi 240 a 250 dolary.

Další z výrobců, Acer, uvedl nízkonákladový netbook za 199 dolarů minulý měsíc. Tzv. Aspire One Happy nabídne předinstalované Windows i Android 2.3. Pro nabootování do druhého OS však musí uživatelé netbook restartovat.

Také společnosti LenovoSamsungFujitsu ukázaly nové netbooky s operačním systémem Intel MeeGo.

Výkonní představitelé Intelu na Computexu uvedli, že netbooky budou nadále důležitým trhem, a že výrobce chce pomoci dodávat na trh počítače s cenou pod 199 dolarů.

Ne všichni výrobci však po rozmachu tabletů u netbooků zůstanou. Henry Lu, senior viceprezident a spoluzakladatel společnosti MSI, potvrdil, že kvůli klesajícímu zájmu od netbooků upouští.

 

Podrobnější informace naleznete na sesterském magazínu ChannelWorld.

Našli jste v článku chybu?