Hlavní navigace

Co nového přinesl CES 2010?

Sdílet

Tomáš Punar 18. 1. 2010

Co nového přinesl CES 2010?

CES (Consumer Electronics Show) proběhl v termínu od 7. do 10. 1. 2010 v Las Vegas v Nevadě. Největší veletrh spotřebních technologií na světě letos zaměřil svou hlavní výstavní plochu CE Spotlights na klíčové kategorie trhu včetně aplikací, zelených a herních technologií, služeb založených na geografické pozici a mnohých dalších.

Veletrh dále nabídl 20 jednotlivých tržních TechZón, zaměřených na nejnovější trendy a nově se objevující trhy. Mezi TechZóny na CESu letos patřily například eBooks (Elektronické knihy), Experience 3D (Zažijte 3D), Femto, Lifestyle Gadgets (Lifestylové hračičky), Mobile DTV (Mobilní digitální televize), Netbooks (Netbooky) nebo Safe Driver (Bezpečný řidič).

Důležité projevy na veletrhu 2010 International CES přednesli významné osobnosti z oblasti IT a obchodu, mezi něž patří například Steve Ballmer z Microsoftu, Alan Mulally ze společnosti Ford, nebo Paul Otellini z Intelu. Videa všech hlavních přednášejících můžete shlédnout zde.

CES podle Samsungu

Jeden z lídrů trhu se spotřební elektronikou tradičně využil veletrh CES k představení novinek napříč svým portfoliem. Mezi plazmovými, LED a LCD TV se letos výrazně prosadila kromě plné podpory vysokého rozlišení (HD) i další novinka - 3D technologie. Samsung podporuje patentovaný stereoskopický formát RealD, který umožňuje 3D zobrazení ve vysoké kvalitě a na veletrhu uvedl celou sérii HDTV televizorů podporujících 3D zobrazení (LED televizory Samsung Série 7000, 8000 a 9000, LCD televizory Samsung Série 750 a vybrané plazmové televize).

Samsung

Technologie 3D ale nebude jen výsadou televizorů. Na veletrhu CES Samsung seznámil návštěvníky s poslední kolekcí Blu-ray přehrávačů, včetně modelu BD-C6900, který je již z výroby vybaven funkcí 3D přehrávání, a podporuje tak nový standard 3D Blu-ray.

Kromě 3D se v televizích prosazuje internet. Samsung proto představil modernizovanou službu Internet@TV – Content Service, obsahující i funkci Samsung Apps, kde si zákazníci mohou prostřednictvím vybraných HDTV, Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina stahovat a nakupovat nejrůznější aplikace. Na lokalizace služeb si ovšem budou muset menší země jako Česká republika pravděpodobně počkat.

Pokračování rozsáhlého článku na toto téma si můžete přečíst na spřízněném serveru ChannelWorld:

http://channelworld.cz/clanky/ohlednuti-za-ces-2010-1404

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).