Hlavní navigace

Co je součástí nejnovější aktualizace Firefoxu? Třeba vylepšený manažer hesel

Sdílet

Redakce 20. 5. 2020

Mozilla nedávno vydala svůj prohlížeč Firefox ve verzi 76, jehož součástí je vylepšená ochrana hesel, ke které patří i varování před stránkami, jež mohou být oběťmi kyberzločinců, jakož i upozornění uživatelů, kteří spoléhají na hesla, o kterých se ví, že byla součástí větších úniků u jiných stránek nebo služeb.

Inženýři Mozilly zároveň zalepili 11 zranitelností, z nichž tři byly označeny jako „kritické“, což je nejvážnější kategorie Firefoxu, a další tři pak dostaly označení „vysoké“, což je jen o úroveň níže. Jedna z kritických chyb byla nahlášena renomovaným expertem Jamesem Forshawem z Project Zero společnosti Google, a ovlivňovala pouze verzi prohlížeče pro systém Windows.

Mozilla nyní svůj Firefox aktualizuje každé čtyři týdny, což je výrazně rychlejší tempo než u konkurenčních prohlížečů Google Chrome nebo Microsoft Edge. K poslední předchozí aktualizaci Firefoxu došlo 7. dubna.

Nejvýraznějších změn v rámci nové aktualizace doznal manažer hesel, nazvaný Lockwise, na který Mozilla už v minulosti kladla značný důraz.

Jedna ze změn se týká nutnosti vepsat přihlašovací údaje k systému či hlavní heslo Firefoxu do příslušného formuláře pokaždé, když chcete vidět uložená hesla v prostém textu. Dalším novým aspektem manažera hesel je potom upozornění v případě, že bylo dané heslo součástí úniku či krádeže hesel v minulosti. Firefox teď také upozorní uživatele ve chvíli, kdy chce opětovně použít heslo, jež se nachází na seznamu v minulosti uniklých hesel.

Zdroj: Computerworld.com

Našli jste v článku chybu?