Hlavní navigace

Co je součástí nejnovější aktualizace Chromu?

20. 3. 2019

Sdílet

Google minulý týden vydal Chrome 73, který se již tradičně aktualizuje na pozadí, ale lze samozřejmě využít i manuální variantu instalace. Noví uživatelé Chromu si prohlížeč mohou stáhnout z webu Googlu pro Windows, macOS a Linux. Aktualizace Chromu bývají poměrně pravidelné, se šesti- až sedmitýdenními odstupy. Předchozí update proběhl 29. ledna.

Progresivní webové aplikace (PWA) jsou nově k dispozici pro operační systém macOS, přičemž některé předchozí verze řešily stejnou funkcionalitu na Windows a Chrome OS. PWA jsou webové aplikace, které působí, jako by nativně vznikaly pro daný operační systém. Neotevírají se například v panelu Chromu, ale přímo v novém okně, které vzhledově odpovídá aplikacím běžně otevíraným.

Kromě toho společnost přesouvá některé možnosti nastavení prohlížeče, tak aby byly viditelnější. Synchronizace a služby Googlu se tak zobrazují v horní sekci „Lidé“ a mezi možnosti zde patří všechna nastavení související s daty sbíranými Googlem v rámci prohlížeče. Část těchto nastavení se dříve nacházela v sekci „Soukromí.“ Tahle novinka však bude uvolňována postupně ve fázích.

Zpřístupněny budou také nové nástroje pro ty, kteří se přihlásí k účtu Google, a to v souvislosti se synchronizací prohlížečů.

Jak je nyní standardem, některé změny v Chromu jsou pouze pro podniky a další organizace, které prohlížeč využívají.

Společně s několika novými skupinovými pravidly, jež mohou IT administrátoři nastavovat v prohlížečích zaměstnanců, teď verze 73 zobrazuje položku v menu „Další nástroje,“ která uživatelům oznamuje, že Chrome je právě spravován. Dříve uživatelé pro získání této informace museli do adresního řádku vepsat about:policy.

Kromě toho je součástí verze 73 tmavý režim pro macOS – Chrome se v tomto případě přizpůsobí nastavení celého systému. Podpora tmavého režimu pro Windows má být do Chromu přidána později.

Příští upgrade Chromu na verzi 74 by se k uživatelům měl dostat zhruba okolo 26. dubna.

Zdroj: Computerworld.com (český překlad převzatý z BusinessWorld.com)

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).