Hlavní navigace

Co brání rychlejšímu rozvoji SSD disků?

13. 12. 2009

Sdílet

Co brání rychlejšímu rozvoji SSD disků?


Jak ukázal nový průzkum společnosti Kingston, cena a kapacita jsou v očích spotřebitelů největší překážkou v přijímání pevných paměťových úložišť SSD (Solid State Drives). Respondenti uváděli jako nejsilnější argumenty pro implementaci SSD disků jejich vyšší výkon a spolehlivost, což naznačuje, že přínosům této technologie rozumějí. Výsledky ukázaly potřebu informovat koncové uživatele o skutečném poměru ceny a výkonu, který SSD disky nabízejí v porovnání s tradičními harddisky (HDD).

Více než polovina respondentů (60%) uváděla jako důvod pro instalaci SSD disků jejich vyšší spolehlivost a výkon. Konkrétněji se vyjádřilo 27% dotázaných, kteří jako důvod k implementaci těchto disků uvedli vyšší výkon a spolehlivost u notebooků.

SSD

Výsledky jsou podle Kingstonu zajímavé, protože ukazují, že uživatelé oceňují a znají přednosti, které SSD disky přinášejí, jako je vyšší spolehlivost a výkon. Odhalují však i mylné představy o překážkách na trhu pro přijímání SSD disků. Firmy a spotřebitelé dle Kingstonu musí přestat vnímat SSD disky z pohledu ceny za gigabyte, ale měli by se spíše zaměřit na přínosy ve výkonu, které SSD disky nabízejí. Na SSD disky by se mělo pohlížet jako na řešení pro zvýšení výkonu, a nikoli jen jako zařízení pro ukládání dat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).