Hlavní navigace

Čínský soud zamítl požadavek na zákaz prodeje zařízení iPad

Sdílet

Michale Kan 23. 2. 2012

Požadavek na zákaz prodeje tabletu iPad v šanghajských kamenných prodejnách Apple Store byl zamítnut, což pro společnost Apple znamená dílčí vítězství ve sporu týkajícím se obchodní značky iPad. Šanghajský soud ve svém čtvrtečním prohlášení sdělil, že nevyhoví společnosti Proview, jež práva na značku iPad získala v roce 2001. Soud se dále rozhodl odložit další jednání do doby, než se k případu vyjádří také jiné čínské soudy.

Společnost Apple byla čínskou společností Proview poprvé napadena v prosinci minulého roku, kdy šen-čenský soud rozhodl, že Apple nemá na čínském území na používání značky iPad právo. Americký výrobce se však proti rozhodnutí odvolal a o dalších osudech značky iPad rozhodne příští týden regionální soud jihočínské provincie Guangdong. Dle tvrzení šanghajského soudu není zatím jisté, které společnosti budou přiznána práva na používání značky, neboť se guangdonský soud chystá celý případ opět přezkoumat.

Společnost Proview, jež se v současnosti potýká s bankrotem, požaduje, aby regulační orgány zakázaly prodej iPadu na celém území Číny. Minulý pátek tak například soud ve městě Huizhou rozhodl, že místní prodejce elektroniky Sundan musí z důvodu porušení ochranné známky ukončit prodej zařízení iPad.

Právní zástupce společnosti Proview Ma Dongxiao sdělil, že rozhodnutí šanghajského soudu nepředstavuje finální verdikt. Více než 30 regulačních úřadů po celé zemi údajně prověřují prodeje společnosti Apple. Jeden z představitelů společnosti Proview minulý pátek dále sdělil, že bude po společnosti Apple požadovat částku 400 milionů americký dolarů za právo na užívání značky iPad.

Našli jste v článku chybu?