Hlavní navigace

Chytrým telefonem přes PayPal už zaplatíme i ve střední Evropě

11. 10. 2013

Sdílet

Společnost PayPal zajišťující realizaci online plateb uvedla před nedávnem na trh nový způsob platby přes chytré telefony. Na trh střední Evropy přichází tato novinka právě teď. Jako první ji budou moci využít zákazníci v Polsku v síti mezinárodních internetových obchodů společnosti Leroy Merlin, která se zabývá prodejem nábytku a zahradního vybavení. Cílem aplikace je maximálně zjednodušit online nakupování prostřednictvím mobilního telefonu. Klienti díky ní mohou přímo na svých telefonech využít zabezpečený účet PayPal a vybrat platbu převodem z bankovního účtu či kreditní kartou.

Platby prováděné prostřednictvím smartphonů či tabletů začínají být velmi žádané. Podle výzkumu, který si nechala společnost PayPal zpracovat pro Českou republiku, vlastní chytrý telefon téměř polovina české populace (47 %), tablet pak 15 % lidí. Průzkum dále zjistil, že nakupování se stále více přenáší na internet. Podle výsledků totiž až 74 % zákazníků nakupovalo za poslední rok alespoň jednou online. Nejčastěji lidé utráceli peníze za letenky, jízdenky, rezervace hotelů a vstupenky. Nejpoužívanějším portálem online nákupů byl v České republice alza.cz a mall.cz.

Co se týče přímo mobilních telefonů, až 52 % lidí je využívá k nakupování mnohem více než před rokem. V současnosti nakupují uživatelé přes chytré telefony nejčastěji hudbu či filmy, ale do budoucna by se měl tento trend rozšiřovat i na jiný sortiment. Pětina lidí si myslí, že největším problémem platby přes mobilní zařízení je neexistence dostatečně důvěryhodné aplikace.

To potvrzuje i Damien Perillant, ředitel PayPal pro střední a východní Evropu, který vidí ve spolupráci s Leroy Merlin příležitost jak zlepšit a lépe zabezpečit proces online nákupů skrze mobilní zařízení. „Uvedením naší nové mobilní aplikace obohacené o nové funkce reagujeme na požadavky našich zákazníků. Platby skrze mobilní telefony jsou totiž stále běžnější.  Očekáváme, že až 20 miliard amerických dolarů v rámci objemu celkových plateb za rok bude v budoucnu realizováno skrze platby přes mobilní telefony.“

 

Zdroj: TZ PayPal

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).