Hlavní navigace

Chytré brýle na hraní - Google Glass uvádí 5 miniher

27. 1. 2014

Sdílet

Vývojáři v Googlu ukazují, že inovátorský projekt Google Glass nemusí sloužit pouze praktickým účelům ale také zábavě. Pro inspiraci budoucího vývoje Google uvedl pětici miniher, jež využívají různých senzorů brýlí pro vytvoření herního prostředí i ovládání herních objektů. Ke slovu se tak dostane především gyroskop a akcelerometr, ale i technologie zpracování obrazu z vestavěné kamery a rozpoznání hlasových příkazů.

První hrou je Tennis, kde jde, jak už název napovídá, od odpalování virtuálního tenisového míčku. V hledí vidíte kruhový terčík, kterým musíte přibližující se míček zasáhnout pomocí pohybu hlavy.  Hra Balance vám na hlavu staví několik virtuálních tvarů, které musíte úklony do stran vybalancovat tak, aby vám nespadly. S Clay Shooter si zase vyzkoušíte sportovní střelbu, kdy hlasovými příkazy vyvoláte odpal holuba i střelbu broků. Matcher prověří vaši paměť a Shape Splitter zase postřeh. Podívejte se také na krátké demonstrační video ukazující in-game záběry všech pěti miniher.

Prostřednictvím malé herní ochutnávky se Google snaží motivovat vývojáře třetích stran k vývoji dalších her, obecně softwaru označovaného jako Glassware. Pro tvorbu Glassware Google poskytuje vývojářskou sadu Glass Development Kit.

 

Zdroj: Developers.google.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).