Hlavní navigace

Chybové hlášky v nastavení Windows 10 budou jednodušší na pochopení

Sdílet

Pavel Kreuziger 1. 2. 2019

Chabě vysvětlené chyby se zdánlivě náhodnými písmeny a čísly nás často nutí ke zdlouhavému „googlení“ problému, jehož řešení může být relativně snadné. Chybové hlášky Windows nejsou z tohoto trendu výjimkou, naopak bývají nejhorší,

Naštěstí to vypadá, že se s tím Microsoft chystá něco dělat. Portál Ars Technica hlásí, že společnost přidá vylepšenou verzi chybových hlášek operačního systému do chystaného dubnového updatu.

Jak můžete vidět na přiloženém snímku, systém nastavení Windows 10 vám brzy přesně řekne, jaký je daný problém, a zároveň vám poskytne cenné rady týkající se jeho řešení.

Pokud například aktualizujete počítač na Windows 10 a máte aplikace, které jsou se systémem nekompatibilní, dá vám Windows 10 Setup vědět, jaké to jsou aplikace a bude se vás snažit přimět, abyste se jich zbavili. V některých případech bude přímo v okně nastavení zahnuto i tlačítko pro odinstalaci.

Jestliže nebude možné problém vyřešit prostou odinstalací programu, bude v nastaveních k dispozici také tlačítko „dozvědět se více,“ které vás po kliknutí přesměruje přímo na příslušnou sekci Knowledge Base Microsoftu.

Je jasné, že prosté vylepšení kvality chybových hlášek řeší jen malou část mnohem většího problému – chtělo by to zapracovat například na tzv. modrých obrazovkách smrti (BSOD). I tak jde ale ze strany Microsoftu o krok správným směrem.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?