Hlavní navigace

Check Point Abra - šifrované USB vytvoří zabezpečený desktop

Sdílet

Karel Krutý 8. 1. 2011

Check Point Software představil Check Point Abra, šifrovaný USB disk, který z libovolného PC vytvoří zabezpečený podnikový desktop. Abra poskytuje uživatelům přístup k firemním e-mailům, souborům a aplikacím, a to v offline i online podobě prostřednictvím integrovaného VPN připojení. Abra se spouští automaticky na každém PC a obsahuje šifrovaný prostor k ochraně uložených dat přímo na zařízení.

Mobilní pracovníci a externí partneři přistupující na firemní síť prostřednictvím vlastních zařízení mohu ohrozit podniková data a být hrozbou i pro celou síť. Například mobilní pracovník s uloženými firemními daty na domácím PC může nechtěně vystavit podnikové informace zneužití, když jeho dítě nebo jiný uživatel navštíví stránky pro sdílení souborů (P2P) nebo je pošle jako přílohu přes programy pro zasílání rychlých zpráv (instant messangers). Obdobně může externí partner omylem poslat podniková důvěrná data jinému klientovi. Bez ohledu na záměr, potenciální škody způsobené ztrátou či zveřejněním dat je stejný.

Snaha poskytnout podnikům bezpečnou a dostupnou alternativu pro připojení PC třetích stran do podnikové sítě, spojila firmy Check Point a SanDisk, které společně vyvinuly produkt Abra. Zařízení kombinuje technologie Check Point pro virtualizaci, VPN a zabezpečení  a výkonný šifrovaný USB disk společnosti SanDisk pro vytvoření zabezpečeného virtuálního pracovního prostředí. Uživatelé zasunou USB Abra do počítače se systémem Windows a po uvedení svých přihlašovacích údajů změní každé PC na zabezpečený podnikový desktop.

K ochraně citlivých dat uložených na USB Abra používá zařízení několik pokročilých bezpečnostních opatření. Hardwarové a softwarové šifrování chrání data  při uložení i při jejich používání. Program Control definuje typy aplikací používaných Abrou, aby ochránil podnikové sítě před malwarem spojeným s neoprávněnými aplikacemi. A nakonec virtualizační technologie izoluje pracovní relaci Abry od hostitelského počítače, což zajišťuje, že citlivá data zůstávají na USB disku Abra a preventivně působí i proti ztrátě dat.

Více informací o Check Point Abra lze nalézt na adrese: http://www.checkpoint.com/products/abra/index.html. Check Point Abra je k dispozici již od roku 2010.  Cena se pohybuje od 140 $ za 4GB verzi, 210 $ za 8 GB verzi. Jde o cenu koncovou, u větších projektů s možností slevy.

Foto: Fotolia, Olly

Našli jste v článku chybu?