Hlavní navigace

Český YouTube Fest hledá nové hudební talenty

Sdílet

Martin Rippl 13. 4. 2011

Svoje video může na speciální YouTube kanál do 8. května nahrát jakýkoliv český talentovaný muzikant či kapela, která se chce prosadit na tuzemské hudební scéně a zároveň si zahrát na známých letních festivalech po České republice. Do soutěže jsou přijímány pouze originální příspěvky nazpívané v českém jazyce.

Odborná porota pod vedením Xindla X vybere ze všech přihlášených do 18. května devět nejlepších. Poté bude hlasování záviset pouze na uživatelích YouTube, kteří budou moci od tohoto dne hlasovat pro své favority až do 7. června. O dva dny později, při slavnostním udílení Výročních cen OSA 2010, budou vyhlášeni tři nejlepší interpreti, kteří dostali od uživatelů YouTube nejvíce hlasů.

První tři finalisté získají možnost nahrání vlastního videoklipu, který bude promován na YouTube. Celkový vítěz si zahraje na letních festivalech Jam Rock Festival, Prague City Festival a Sázavafest. Získá také účast na workshopu pro nové talenty a nabídku svého vlastního podzimního turné od agentury Championship Music. Vítězný singl bude navíc zařazen do komunikace s dramaturgy rádií.

V odborné porotě kromě Xindla X, který loni obdržel cenu OSA za nejčastěji streamované video na YouTube, zasedne i Kryštof Michal, frontman kapely Support Lesbiens, Lukáš Paulů za Ochranný svaz autorský a Jarda Hudec z hudebního magazínu iREPORT.

Více informací a kompletní znění pravidel najdete na stránce youtube.cz/ceskyfest, kde můžete shlédnout také video-pozvánku od Xindla X. Český YouTube Fest pořádaný v rámci širšího programu Google pro českou kulturu 2011 představuje po hudební anketě Žebřík již druhou aktivitu Googlu na podporu českých hudebníků. V únoru byla pod záštitou tohoto programu oznámena spolupráce s Národní knihovnou České republiky na digitalizaci 200 000 historických knih a výtisků.

Našli jste v článku chybu?