Hlavní navigace

Český rozhlas představuje své aplikace pro mobilní platformy iPhone a Android

12. 1. 2011

Sdílet

Živé vysílání všech svých stanic nabízí Český rozhlas nově v aplikacích určených pro mobilní zařízení typu iPhone, iPod Touch či telefony s operačním systémem Android. V nabídce jsou všechny celoplošné, regionální a digitální stanice Českého rozhlasu. Nechybí ani vysílání do zahraničí. Aplikace nabízí řadu funkcí včetně aktuálního programu právě vysílaného pořadu či několika bezprostředně následujících, kvalitnější zvuk a užitečné informace o Českém rozhlase i jeho stanicích.

Aplikace pro iPhone prošla dle slov svých tvůrců od prvotní zkušební betaverze významnou obměnou. Po designové stránce získala atraktivnější vzhled, přehlednější strukturu a především nabídku kompletního portfolia stanic, které Český rozhlas provozuje. Za zmínku určitě stojí i navýšení kvality zvuku prostřednictvím dokonalejšího kodéru formátu AAC v kvalitě 128 kbit/s, resp. 32 kbit/s pro uživatele s pomalejším datovým připojením.

 Uživatelé operačního systému Android naleznou v aplikaci i budík a mohou si tak ranní vstávání zpestřit vysíláním Českého rozhlasu. Aplikace pro Android navíc podporuje nahrávání do formátu MP3 nebo Podcasting. Uživatelé si tak například mohou stáhnout požadovaný pořad z bohaté nabídky všech stanic Českého rozhlasu do svého mobilního zařízení. Kromě toho jsou zde k dispozici také dva speciální streamy z rozhlasových webových stránek pro teenagery. Aplikaci vyvinul Alexander Chernykh.

Obě platformy podporují u aplikace multitasking a je tudíž možné při poslechu stanic současně používat i další funkce telefonu. Aplikace pro iPhone a iPod Touch funguje na zařízeních s operačním systémem iOS ve verzi 3.1.2 a novější, v případě systému Android pak ve verzi 1.6 až po tu nejaktuálnější. Vzhledem k tomu, že aplikace využívají internetové streamy Českého rozhlasu, měli by je uživatelé zapínat v dosahu bezdrátových sítí nebo s aktivovaným datovým paušálem, aby předešli zvýšeným poplatkům za přenesená data.

Aplikace jsou bezplatné a k dispozici ke stažení na internetu. Více informací na adrese mobil.rozhlas.cz.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).