Hlavní navigace

Český mobilní internet zrychluje, LTE nově spouští Vodafone i T-Mobile

Sdílet

Jan Bednařík 2. 7. 2013

Od 1. července si mohou obyvatelé Karlových Varů užívat rychlého mobilního připojení v síti LTE operátora Vodafone. Signál v lázeňském městě a jeho blízkém okolí šíří 20 základnových stanic, přičemž by mělo být pokryto na 44 tisíc obyvatel. Vodafone slibuje maximální teoretickou rychlost pro download až 100 Mbit/s a pro upload až 30 Mbit/s. K síti LTE se mohou připojit pouze zákazníci s tarifem RED Premium nebo čistě datovým tarifem Mobilní připojení 10 GB, zákazníci si budou muset navíc bezplatně vyměnit svou SIM kartu na prodejnách operátora. Co se týká dalšího rozšiřování sítě, dle Tanji Richter budoucí vývoj závisí na výsledku aukce frekvencí z digitální dividendy, kterou již delší dobu připravuje ČTÚ.

V oblasti rychlých datových přenosů nespí ani T-Mobile, který spustil testovací provoz LTE v části Prahy 4 a Mladé Boleslavi. Operátor slibuje další rozšiřování pokrytí hlavního města do konce roku. Uživatele jistě potěší fakt, že T-Mobile v době testování (minimálně dva měsíce) nebude přenesená data započítávat do FUP limitu, navíc není nutné měnit SIM kartu jako v případě Vodafonu. I T-Mobile slibuje teoretickou maximální rychlost stahování až 100 Mbit/s a odesílání až 37,5 Mbit/s.

Zapomenout nesmíme ani na třetího z největších českých operátorů, společnost Telefónica. Ta svou LTE sítí od poloviny května pokrývá centrum Prahy (Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10) a od loňského roku také blízkou obec Jesenice, přičemž by se pokrytí dalších městských částí mělo rozšiřovat až do konce července. Telefónica u svých datových přenosů uvádí rychlost pro download až 75 Mbps a upload až 38 Mbps.

 

Zdroj: https://www.vodafone.czhttp://t-press.czhttp://www.telefonica.cz

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).