Hlavní navigace

Česká portálová jednička Seznam.cz začíná s přechodem na nový e-mail

Sdílet

Redakce 17. 7. 2012

Na začátku ledna Seznam.cz oficiálně oznámil spuštění beta provozu nové podoby a technologie Seznam.cz Emailu. Po několika měsících testování a úprav na službě nyní čeká přechod na vylepšenou verzi všech 11 milionů schránek, které mají uživatelé na Seznam.cz zřízeny. Přepínání bude probíhat postupně, vždy ve vlně, která bude zahrnovat sto až dvě stě tisíc e-mailových schránek, takže potrvá minimálně tři měsíce, maximálně do konce roku. Od středečního odpoledne budou mít nově zakládané e-mailové schránky na Seznam.cz rovnou nový vzhled a poběží na nové technologii.

Úprava Seznam.cz Emailu již byla nevyhnutelná, a proto jsme jej předělali od základu. Zvýšili jsme jeho bezpečnost, rychlost i přešli na řešení, které umožní uživatelům snadnější ovládání e-mailu, a to jak v klasickém webovém rozhraní, tak v mobilních telefonech,“ uvedla Blanka Čárová, produktová manažerka služby Seznam.cz Email.

Už nyní se může každý uživatel služby Seznam.cz Email ze své schránky podívat, jak bude vypadat nová podoba jeho e-mailové schránky, a to díky banneru „Nakoukněte pod pokličku vylepšeného Emailu“. Na nápovědě jsou také připraveny jednoduché návody, jak najít oblíbené funkce i ve vylepšené verzi Seznam.cz Emailu.

 

Stěžejní vylepšení nové verze

Seznam.cz Email s sebou přináší řadu novinek. Patří k nim například velké náhledy obrázků přiložených k e-mailům nebo přidávání příloh pomoci funkce „Drag and drop“. Novinkou z posledních pár dní i pro beta testery je využití Office Web Apps od společnosti Microsoft, která umožní otevření Microsoft Office dokumentů (Word, Excel, PowerPoint) přímo v prostředí
e-mailové schránky.

 

Bez mobilu ani krok

Seznam.cz Email má i upravenou mobilní verzi. Velký důraz byl při jejím vývoji kladen na co největší podobnost webové verzi Seznam.cz Emailu a hlavně snadnému použití na všech typech telefonů. Například v chytrých dotykových mobilních telefonech je umožněna, díky využití AJAX technologie, rychlejší práce při označování, mazání či přesouvání e-mailů bez nutnosti stránku znovu načítat. Výrazně se tak šetří množství přenášených dat.

Práce na Seznam.cz Emailu ale nekončí. Ještě letos bude Seznam.cz upravovat práci s kontakty, antispam systém či přidávat pokročilejší funkce pro práci s přílohami.

 

Zdroj: TZ Seznam.cz

Našli jste v článku chybu?