Hlavní navigace

Na co se můžeme těšit na veletrhu CES 2010?

14. 11. 2009

Sdílet

CES 2010 uvede příští rok jako „rok aplikací“

 

Aplikace zaznamenaly obrovský nárůst v roce 2009, ale jejich opravdový rozmach podle pořadatelů veletrhu teprve přichází. Od Facebooku až po iPhone se aplikace stávají předním prostředkem, jak uživatelům zpřístupnit obsah.  Na CESu 2010 uvidíme výsledky práce mnoha společností, které se během roku 2009 snažily získat vývojáře pro práci na svých platformách. Aplikace budou na CESu na každém rohu a pouze bystré oko mezi nimi odhalí ty, které se posléze stanou novým standardem. Obecně vzato pak jde především o kontrolu nad obsahem a tokem informací.

Společnosti z celého světa se již dlouhou dobu snaží těžit z úspěchu a oblíbenosti telefonů iPhone. Ale ve stejné době si svou cestu na trhu klestí i Palm Pre (představený na CESu 2009) a další mobilní zařízení. Lze očekávat spuštění elektronických obchodů s aplikacemi, využívajícími trendu nastíněného výše a snažícími se naplno využít potenciálu mobilních platforem, a také vydání nových přenosných produktů, což značí velké změny na poli hardwarovém i softwarovém. Kromě telefonů budou k vidění i jiná přenosná zařízení. Výstava v roce 2009 pouze naznačila, čeho se můžeme dočkat u mobilních telefonů, netbooků, elektronických čteček a digitální fotografie.

Spotřebitelé s sebou chtějí vozit čím dál více svých zařízení – což znamená, že potřebují energii, která bude stačit jak na jejich zvyšující se nároky, tak i na obrovský skok ve výpočetním výkonu, který přinesla dnešní přenosná zařízení. Do toho se přidávají státní dotace, které staví jinak čistě „ochranářské“ snahy do úplně nového světla. Venture kapitáloví investoři – obávající se zhoršení stavu ekonomiky – investují do této oblasti také. „Zelené“ trendy na CESu 2010 překročí hranici ekologického designu a způsobu balení produktů. Zelená bude nyní mít velký prostor i z finančních důvodů a kvůli své stále vzrůstající úloze na trhu.

Vydání operačního systému Windows 7 bylo zdrojem narůstající vlny vzrušení. Už předběžné objednávky měly velmi značný odbyt po celém světě. Je tedy bezpečné předpokládat, že budeme svědky uvedení nového hardwaru, který se bude snažit vytěžit co nejvíce ze schopností Windows 7. Na CESu ale uvidíme i další operační systémy, které budeme využívat na rozličných zařízeních – od mobilních platforem až po domácí aplikace.                 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).