Hlavní navigace

Asus na CES 2010: Počítače řady Eee PC a multidotykové tablety

8. 1. 2010

Sdílet

Nové počítače řady Eee PC a multidotykové tablety

 

Netbooky s imitací kůže z aligátora

O návrh netbooků s označením Eee PC Seashell 1008P se postaral designér Karim Rashid. Tento model s úhlopříčkou displeje 10,1“ bude k dostání v růžově lesklém a kávově matném provedení. Využívá nového úsporného procesoru Intel Atom N450, díky němuž vydrží pracovat na jedno nabití až šest hodin.

Modely Eee PC Seashell 1005PE a 1005P také využívají procesor Atom N450 a technologii ASUS Super Hybrid Engine, která dle výrobce optimalizuje energetickou účinnost a snižuje množství použité energie až o 15 %. Díky tomu nabízejí až 14hodinový provoz na baterii. Ergonomická chicklet klávesnice nových netbooků ASUS má uživatelům zajistit větší pohodlí při psaní.

asus eee

Počítače řady Eee PC Seashell nabízejí dva operační systémy - kromě Windows 7 také doplňkový Express Gate. Ten se spustí již za 8 sekund a uživatelé mají přístup na internet a k různým aplikacím, aniž by museli spouštět Windows. 

Zajímavé řešení představuje i all-in-one počítač EeeTop PC ET2010. Uvnitř modelu ET2010AG se ukrývá dvoujádrový procesor AMD Athlon II X2 250u a samostatný grafický procesor ATI Radeon HD 5470, 20" displej s poměrem stran 16 : 9 a HD rozlišením (1600×900), HDMI vstupem a zvukem SRS Premium Surround Sound.

asus

Zábava s multidotykovou technologií

Modely T91MT a T101MT řady Eee PC Touch patří do kategorie mobilních univerzálních tabletů. Lze je využít jako netbook, čtečku elektronických knih či interaktivní digitální zařízení.

Funkce Multi-Touch nabízí interaktivní povrch, takže pomocí prstu nebo stylusu můžete zapisovat poznámky přímo na displej zařízení. K přibližování obrázků, práci s dokumenty nebo procházení webových stránek stačí uživatelům používat pouze dva prsty. Funkci Multi-Touch využívá rovněž EeeTop PC ET2010AGT.

asus

ASUS uvedl na CESu také koncept produktu ASUS Eee Media, který disponuje 30GB úložného prostoru a nastavitelným rozhraním pracujícím na základě operačního systému Linux. Jeho prostřednictvím mohou uživatelé z internetu stáhnout jakýkoli soubor a spustit jej na TV v rozlišení Full HD 1080p.

Bezdrátová sada HDMI připojení ASUS WiCast umožňuje využívat výhod domácí sítě bez obtěžujících drátů a kabelů. Technologie WHDI (Wireless Home Digital Interface) dokáže přenášet obsah z PC či notebooku do HDTV televizoru až na vzdálenost 5 metrů. ASUS WiCast streamuje video zcela plynule a bez zpoždění (< 1 ms), takže uživatelé mohou hrát na televizi počítačové hry nebo sdílet multimédia a webový obsah s rodinou či přáteli.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).